GENIUS tým (5).jpg

Úvodní slovo ředitele

Michal Zuza

Mateřskou školu jsme zakládali před 12 ti lety s jasným cílem - vytvořit tu nejlepší školku v Praze. Sice jsme nevěděli, co znamená to, být nejlepší, ale šli jsme kupředu s tím, že chceme vytvořit takovou školku, kterou bychom chtěli pro sebe a své děti.

Postupem času jsme dospěli k tomu, že nejdůležitější je umožnit dětem cílený rozvoj ve všech oblastech s důrazem na oblasti, ve kterých má dítě nadání. Proto jsme vytvořili vlastní vzdělávací program ve spolupráci s těmi nejpovolanějšími odborníky, jako je Centrum nadání a Mensa ČR, který si bere to nejlepší z moderních i osvědčených vzdělávacích směrů (montessori, NTC learning, Growth mind apod.). Zapojili jsme i poznávání cizích kultur a jazyků, proto je  vzdělávací program bilingvní česko-anglický a máme profesionální lektory anglického jazyka.

To nejdůležitější je ale přirozené prostředí ke hrám a vlastnímu rozvoji. Na něm si dáváme velmi záležet, abychom tak umožnili dětem plně rozvinout jejich potenciál, stát se osobností s ohledem na jejich přirozené nadání a toto nadání dále rozvíjet při dalším vzdělávání v ČR nebo kdekoliv po světě.

Naše školky se rozrostly časem na dvě pobočky a základní školu, kterou jsme otevřeli v roce 2021 a která navazuje na náš unikátní vzdělávací program. V roce 2022 budeme otevírat třetí pobočku naší mateřské školy v Praze 4.

To, že děláme školky a školu dobře, nám řeknou děti. Tím, že se k nám samy těší.

Rozvíjíme dětský potenciál od roku 2010.

Proč GENIUS

„Každý je génius, ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“

 

Albert Einstein


Název GENIUS byl vybrán pro spojitost s hlavní filozofií škol a to je, že se děti rodí jako geniální kreativci s určitým potenciálem. Potenciál je třeba odhalit a cíleně ho rozvíjet. Jak řekl Albert Einstein, který uváděl, jak důležité je přizpůsobit vzdělávání osobnosti jedince.

 

Ryba v logu odkazuje na Einsteinův citát a má nám připomínat co děláme a proč.

Naše vize

Posláním našich škol je umožnit dětem objevit a rozvíjet svůj jedinečný potenciál. V popředí stojí student, jeho nadaní
a individualita.


Rodičům zajistit, aby jejich dítě bylo kvalitně vzděláváno v přátelském a bezpečném prostředí vzdělávací instituce, která nabízí komplexní služby (logopedie, pedologie, fyzioterapie, psychologické a speciálně poradenské služby) a má navazující systém základní školy.


Výstupem by měl být odolný všestranně vzdělaný jedinec s uchovaním své jedinečnosti, svého potenciálu a výjimečnosti s otevřenou myslí pro nadcházející společnost, století..)

 

Náš tým udržovat nadšený, motivovaný a neustále se rozvíjející při realizaci svého vnitřního poslání a nadšení pro vzdělávání.

GENIUS OLIVKA (16).jpg
Zakladni skola GENIUS (11).jpg

Hodnoty GENIUS škol

ORIGINALITA

to, co děláme, je výjimečné

KOMUNIKACE

 mluvit spolu a naslouchat si je základ

INOVACE

nebojíme se zkoušet nové věci ve vzdělávání

PROFESIONALITA

 jsme profesionálové a máme na sebe nejvyšší nároky

UDRŽITELNOST

 chováme se odpovědně vůči prostředí

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

respektujeme jedinečnou osobnost a potřeby jedince

Spolupracujeme

We would like to thank all our partners for their cooperation.

npi.png
mensa.png
edu centrum.png
logo_mamiee2.png
motion digital.png
logo_2012(1).jpg
3adl6-logo-new2020-Photo.jpg
Brudra.png
Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

We have been collaborating with various partners and professionals including educational and psychological counselling centre, psychologist and a clinical speech therapist. We have also been collaborating with Mensou ČR and Centrem nadání since spring of 2013. Other partners: 

LOGO OPPPR.jpg

We have been collaborating with various partners and professionals including educational and psychological counselling centre, psychologist and a clinical speech therapist. We have also been collaborating with Mensou ČR and Centrem nadání since spring of 2013. Other partners: 

GENIUS Logo school a kindergarten-01.jpg